Tabulka velikostí

Jak vybrat správnou obuv

Při výběru obuvi  nespěchejte. Z pohodlí domova, pracovny či kanceláře si pročtěte pár následujících rad a informací, aby konečný výběr té správné obuvi byl k Vaší plné spokojenosti.

Dámy obecně mají z fyziologického hlediska podstatně více rozdílná chodidla než-li muži, a tak se zaměřte nejen na správný výběr velikosti, ale také na šíři, tvar a typ . Obuv vybírejte cca o půl centimetru větší, než-li je Vaše velikost. Budete mít umožněn volný pohyb prstů a předejdete možné deformaci. Neazpomeňte, že obuv se zkouší vždy v páru a ve stoje, pár kroků tam i zpět také jistě neuškodí.

Postup jak změřit a vybrat Vaší velikost naleznete v sekci "tabulka velikosti".

Aby Vám obuv dobře sloužila

Tak jak pečujete o sebe, o své tělo, o své oblečení, tak i obuv má své nezastupitelné místo v pravidelné péči. Nezapomeňte, že obuv Vás chrání před nepříznivými vlivy i nerovným povrchem. 

Životnost Vaší obuvi bude záviset na správném udržování a ošetřování. Pokud budete v daném ročním období střídat více párů obuvi najednou, budete používat ošetřovací prostředky, životnosti vaší obuvi se podstatně prodlouží.

Nezapomeňte, že lidská noha se potí (i v zimě), obuv může navlhnout a částečně pouštět barvu. Ochozená podešev či plátky podpatků spadají do základní údržby uživatele.

Tabulka velikostí při výběru bot:

Dámská obuv

EUR

35

36

37

38

39

40

41

UK

3

4

5

6

7

mm

220

225

230

240

250

255

260