Péče o výrobek

Všeobecné zásady pro ošetřování a udržování obuvi

Po zakoupení obuvi použijte nejprve impregnační sprej na určený typ usně. V budoucnu v závislosti na počasí postup opakujte.

Obuv se nedoporučuje prát v pračce ani v ruce.

Оzdobení z kovu a dalších materiálů mohou ponechat stopy.

K účelu obutí užívejte lžíci a pomocí rukou. Nikdy nezapírejte botu o druhou, ani při vyzouvání.

Po použití obuvi je dobré vždy obuv nechat řádně vyschnout a vyvětrat.

Nikdy nepoužívejte stejnou obuv bez vystřídání.

V zimních období zbavte obuv řádně zbytků sněhu a ošetřete. Doporučuje se co nejvíce se vyhnout styku s posypovými materiály pro jejich agresivní negativní působení na obuv.

Pokyny k údržbě kožené obuvi a k údržbě kožené galanterie. obuv, kabelky, pásky, peněženky a další

Hladká useň - K očištění zvolte správný kartáček a následně hadřík z měkkého materiálu. Vysušte useň a můžete vyleštit speciálním přípravkem pro hladké typy.

Velur, nubuk – Tato obuv je nevhodná do deštivého počasí. Po zakoupení je nutné vždy použít impregnaci speciálním přípravkem na tento typ usně. K čištění tohoto typu usně používejte kartáčky z pryže a kosmetické přípravky výhradně pro tento typ materiálu. Nikdy nepoužívejte na vlasovou useň nepoužívejte krémy.

Laková useň - K čištění lakové usně používejte měkký hadřík a následně aplikujte sprej či krém určený speciálně na tento typ usně. Laková useň je náchylný materiál do mrazů, na odření a další.

Povrstvená useň - Čištění provádějte vlhkým hadříkem a následně aplikujte přípravky určené na syntetické materiály. Kromě povrstvené usně tímto způsobem můžete ošetřovat též syntetické materiály, koženky a poromery.

Spodková useň - Z tohoto materiálu se vyrábí podešev obuvi, která je určena pouze do interiérů. Je zapotřebí věnovat zvláštní pozornost ošetřování podpadků a to ipregnací a krémem. Boty z tohoto materiálu jsou klouzavé. Obuv je potřeba uchovávat v suchu.

Ostatní usně - K ošetření používejte výhradně bezbarvé impregnační spreje. Nikdy nepoužívejte krémy a leštidla. Vyhněte se většímu znečištění. Pro tyto typy usně je specifická obuv s barevným efektem nebo různým zpracováním povrchu a patinou.

Pryžová obuv - Tento druh obuvi omyjte nejprve vlažnou vodou a utřete zcela do sucha. Důležité je pravidelně měnit vložky do bot a sušit od potu.

Textil - K čištění obuvi s textilním povrchem používejte za sucha kartáčování a prostředky na textilní obuv s impregnací. Tento typ materiálu není vhodný do deštivých dní ani do sněhu.